fbpx

İlanları Karşılaştır

Emlak ilanı Nasıl Olmalı

Emlak ilanı Nasıl Olmalı

Emlak ilanı verirken dikkat etmemiz gereken konular vardır. Bunlar hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Araştırma yaparken en çok yararlandığım kaynak yoast seo olmuştur. Şimdi yavaş yavaş konuya geçelim.

                                  EMLAK İLAN BAŞLIĞI

Öncelikle vereceğimiz ilanın daire, arsa, iş yeri gibi bilgisi ile konumunu ele alıyoruz. Daha iyi anlatabilmek için ben bir örnekten gitmeye çalışacağım. Gesi ildem karşısında satılık arsa ilanım var. Bu ilan için öncelikle anahtar kelime araştırması yapıyoruz. Bunun için sizi yönlendirecek çok sayıda yazılmış makale vardır. Bu kısma önemli olduğu için  biraz değinmek istiyorum.

Google üzerinde Gesi Satılık Arsa, İldem Karşısı Satılık Arsa gibi ilk akla gelen aramalar yaptığımda google bize önerilerde bulunur. Bu öneriler ilanımız için uygunsa alabiliriz. Uygun olanlarını not ederek bir cümle içinde kullanabiliriz. Böylece uzun kuyruklu diye tabir edilen bir anahtar kelimeye ulaşırız.

Başlıktan sonra _, | işaretlerle bölerek firma adınızı yazmanız marka bilinirliğini artıracaktır. Başlık karakter uzunluğu 70 i geçmemeli, daha uzun başlıklar … şeklinde görünür.

BONUS:  Anahtar kelime için bir başka yöntem ise ücretsiz olarak kullanabileceğiniz https://neilpatel.com/ web sitesidir. Bu siteye google hesabınızla üye olarak çok detaylı şekilde anahtar kelimelere ve arama hacimlerine ulaşırsınız. Sitede serp özelliğinden dolayı google ilk sayfada yer alan ilan başlıkları da (title) size fikir verebilir. Sitede dolaştıkça seveceğinize eminim.

Hemen google aramasına İldem karşısı satılık arsa yazalım ve nasıl göründüğüne bakalım.

 

Mavi kısım ilan başlığımız( title ), Yeşil renkli bölüm ilan url miz, Siyah yazılı bölüm ise açıklama ( Meta

                             EMLAK İLANI AÇIKLAMA KISMI

Bu bölüme geldiğimizde ilk paragrafta ilan başlığını kullanmamız gerekiyor. Devamında emlak ilanının  özelliklerinden bahsetmeye başlıyoruz. İnsanlara ilanımızla ilgili hayaller kurdurmak amacı ile özelliklere detaylar eklemekte faydalı olacaktır. Arama motorları başlıkla birlikte açıklama kısmını da okuduklarından dolayı insanların aramak isteyeceği diğer anahtar kelimeleri burada cümle içinde kullanırız.

Emlak ilanları genellikle çok kısa tutuluyor. Google bir yazının en az 300 kelime içermesini seviyor. Bu noktada şöyle yapılabilir. Ziyaretçiyi sıkmamak adına klasik ilanımızı yazarız. Yukarıda belirttiğim özellikler kısmına ise Daha Fazla Okumak İster misiniz ? şeklinde bir soru ile detaylı anlatıma geçilebilir.

Detaylarda malzeme, işçilik, konum, manzara, ulaşım gibi gayrimenkulün sahip olduğu tüm özelliklerden bahsedilir. Gayrimenkulü emsallerinden ayıran nitelikleri de burada kesinlikle vurgulanmalı. Uzun yazılarınız emin olun ciddi alıcılar tarafından komple okunacak ve akılda kalacaktır.

İlan girdiğiniz web sitesi izin veriyorsa benzer ilanlarınıza veya tüm emlak ilanlarınıza link verebilirsiniz.

Açıklama kısmına anahtar kelimemizi yazarak başlamıştık. Anahtar kelimemiz açıklama içinde % 2 oranında olmalı. İlan açıklaması belirgin şekilde anahtar sözcüklerle doldurulmamalı.

                                               

                                    EMLAK İLANI RESİMLER

 

Resimlerin kaliteli olması gerekliği artık hepimiz tarafından bilinen bir gerçek. Öyle ki bazı ilanlara insanlar ” sen bu resimle zor satarsın! ” atıflarında bulunanlar oluyor. Resimlerimiz mümkün olduğuna kaliteli olmak zorunda.

 

 

Resimleri yeniden adlandırarak kesinlikle anahtar kelimemizi eklemeliyiz. Biliyorsunuz pratik bir şekilde ctrl+a ile tüm resimleri işaretleyip F2 tuşu ile anahtar kelimemizi tüm resimlere ekleriz. Böylece google üzerinde görsel arama yapan ziyaretçileri hedeflemiş oluruz.

Yazımızda arama motorları açısından iyi bir emlak ilanı nasıl verilir, aramalarda ilanım nasıl üst sıralarda görünür gibi sorulara cevap vermeye çalıştım. Sizde bu konu hakkında fikirlerinizi yorum olarak eklerseniz mutlu olurum. Emlak satışı, emlak fiyat tespiti gibi farklı konularda görüşmek üzere.

 

 

Korun Emlak

Hasan Atar

img

Fast Emlak

İlgili Mesajlar

Kayseri Gesi Satılık Arsa İldem Karşısında

Kayseri Gesi Satılık Arsa İldem Karşısında 716 m² lik Temiz Villa Parseli 20 Metrelik...

okumaya devam et
Fast Emlak
Yazar: Fast Emlak

Ücretsiz Emlak İlanı Verme Sitesi Yalova

Ücretsiz Emlak İlanı Ver Yalova  Yalova ilinde tüm ilçe ve mahallelerde ücretsiz emlak...

okumaya devam et
Fast Emlak
Yazar: Fast Emlak

Ücretsiz Emlak İlanı Verme Sitesi Karabük

Ücretsiz Emlak İlanı Ver Karabük  Karabük ilinde tüm ilçe ve mahallelerde ücretsiz...

okumaya devam et
Fast Emlak
Yazar: Fast Emlak

0 thoughts on “Emlak ilanı Nasıl Olmalı”

  • Taha Irak

    $ s,$ s

    Faydalı bilgiler 🙂

    Yanıtla

Tartışmaya Katıl