fbpx

İlanları Karşılaştır

Kayseri Merkez Satılık Daire Fiyatları

Kayseri Merkez Satılık Daire Fiyatları

                    Kayseri Merkez Daire Fiyatları

Bu yazımızda Kayseri şehir merkezinde bulunan mahalleler hakkında kısa bilgi vereceğim. Mahalle yazısının devamında ilgili mahallede 2019 yılı satılık emlak fiyatları hakkında bilgiler sunmaya çalışacağım. Aynı mahalle, cadde, sokak içerisinde inşaat kalitesine, m² sine, yapım yılına, kat cephe ve  en önemlisi piyasa şartlarına göre fiyatlarda farklılık olabileceğini göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Tabi bu arada emlak sahibinin satış süresi bir o kadar önemlidir.

Bahsedeceğim fiyatları m² üzerinden birim fiyat olarak muhtelif aralıklarla birlikte belirteceğim. İlgili mahalledeki son altı ay içerisinde halen satılık olan ve satışla sonuçlanmış emlak ilanları incelendi. Bu incelemeye dayanarak min. maks. ve ortalama m² fiyatlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fiyat araştırmamız bir çok web sitesi üzerinde o mahallede bulunan ortalama 100 ilan üzerinden yapılmıştır. Yüksek fiyatlı ilanlar genellikle sıfır, lüks, ana cadde üstü gibi özellikler taşıyor. Düşük fiyatlar ise ara sokaklar, eski binalar veya çok acil satılıklar oluyor. Amacım 6 ayda bir buradaki m² fiyatlarını değişiklik oldukça güncel tutmaktır.

Eğer konut satmak için bu yazımızı okuyorsanız lütfen ne kadar süre içinde satış yapmak istediğinizi göz önünde bulundurun. Örneğin 3 aylık bir sürede satma zorunluluğunuz veya hedefiniz varsa lütfen diğer satılık rakiplerinizden aşağıda fiyat tespit ediniz. İkinci önemli bir konu ise mülkünüzün bürüt m² sini doğru hesaplayın. Önerimiz profesyonel bir emlak ofisinden yardım alın.

Unutmayın: DOĞRU FİYAT, ETKİN TANITIM, HIZLI SATIŞ. Size 3 farklı fiyat seçeneği sunuyoruz. En Düşük, Ortalama, En Yüksek şeklinde. Almak ya da satmak istediğiniz emlak sizce samimi olarak hangi seçenekte bulunuyor? Bu soruyu doğru yanıtladığınız da evinizin m²*TL/m² = evinizin piyasa rayiç fiyatını öğrenebilirsiniz. Hazırsak  Kayseri Merkez Mahallerinde Emlak Fiyatlarına Hemen Geçelim.

Sahabiye ( Serçeönü ) ( Fatih ) Mahallesi Daire Fiyatları

  Burada hemen belirtmek istediğim bir nokta var. Şerçeönü mahallesi ve Fatih mahallesi Sahabiye mahallesi ile birleştirildi. Kocasinan İlçesindedir, Kayseri Valiliği, Yeraltı Çarşısı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi bu mahalle sınırları içerisinde ulunuyor.

En son nüfus sayımına göre 19.040 kişi burada yaşamaktadır. Sahabiye mahallesi kentsel dönüşüm alanı içerisindedir. Yapımı devam eden proje ile mahallenin nüfus yoğunluğu proje kapsamında her dönem artacak. Yenilenen konut inşaatları ile mahalle hak ettiği çehreye kavuşacaktır.

Gelelim emlak fiyatlarına, bölgede boş arsa bulunmadığı için iş yeri ve konut olarak fiyatları ele alacağım. Son yıllarda kentsel dönüşüm projesinin etkisi ile mahallede fiyatlar yükseliyor.

Konutlarda minimum m² satış fiyatı 1.190 TL/m², Maksimum 5.250 TL/m²  Ortalama 1.590 TL/m² dir.

İşyeri Ofis Büro İçin Minimum m² fiyatı 1.560 TL/m², Maksimum 41.700 TL/m² Ortalama 4.100 TL/m² dir.

Kiralık daire fiyatları ortalama 6 TL/m². Ofis niteliği taşıyan konutlarda bu rakam 15 TL/m² ye kadar çıkmaktadır.

İş yerlerinde min. ve maks. fiyat farklığı dikkatinizi çekmiştir. Minimum fiyatlar genellikle ara sokaklarda bulunan levha değeri düşük yerlerdir. Maksimum fiyatlı ilanlar ana caddeler üzerinde görünürlüğü ve ticari potansiyeli bulunan konumlardadır. Kayseri Merkez Satılık Daire ilanımızı buradan görebilirsiniz.

Fevzi Çakmak Mahallesi Daire Fiyatları

Kocasinan ilçesinin en yüksek nüfuslu mahallelerinden biri olan Fevzi Çakmak mahallesinde 20.046 kişi yaşıyor. Şehir merkezine, çarşıya, Forum Kayseri alışveriş merkezine yakınlığı ile insanların ilgisini çeken mahalledeki konut fiyatlarını sizin için inceledik. Kıyaslama veya kendi evinizin fiyatını kolayca tespit etmeniz için yine m² birim fiyatı üzerinden bilgi vereceğim. Buyurun hep birlikte görelim.

 

Öncelikle Fevzi Çakmak mahallesinde dikkat çeken bir durum söz konusu. Sivas caddesine yaklaştıkça fiyatların yükseldiğini görüyoruz. Bunun nedeni tramvay hattı ve diğer cazibe merkezlerinin bu cadde üzerinde olmasının rolü yüksek. Bu nedenle daha isabetli kararlar verebilmeniz açısından mahalleyi ikiye bölelim. Yeşilırmak caddesinin kuzeyi ve güneyi olarak analiz edelim.

Mahallenin kuzeyinde minumum m² satış fiyatı 1.000 TL/m² maksimum 2.000 TL/m² ortalama ise 1.350 TL/m² olarak karşımıza çıkıyor.

Fevzi Çakmak Mahallesinin güneyinde  Sivas caddesine yaklaştıkça minumum m² satış fiyatı 1.150 TL/m², maksimum 2.300 TL/m², bu bölgenin ortalaması ise 1.610 TL/m² olarak tespit edildi.

 

 

 

 

 

 

img

Fast Emlak

  İlgili Mesajlar

  Kayseri Gesi Satılık Arsa İldem Karşısında

  Kayseri Gesi Satılık Arsa İldem Karşısında 716 m² lik Temiz Villa Parseli 20 Metrelik...

  okumaya devam et
  Fast Emlak
  Yazar: Fast Emlak

  Ücretsiz Emlak İlanı Verme Sitesi Yalova

  Ücretsiz Emlak İlanı Ver Yalova  Yalova ilinde tüm ilçe ve mahallelerde ücretsiz emlak...

  okumaya devam et
  Fast Emlak
  Yazar: Fast Emlak

  Ücretsiz Emlak İlanı Verme Sitesi Karabük

  Ücretsiz Emlak İlanı Ver Karabük  Karabük ilinde tüm ilçe ve mahallelerde ücretsiz...

  okumaya devam et
  Fast Emlak
  Yazar: Fast Emlak

  Tartışmaya Katıl