fbpx

İlanları Karşılaştır

Kayseri Arsa Fiyatları Prim Yapacak Arsalar 2019

Kayseri Arsa Fiyatları Prim Yapacak Arsalar 2019

Kayseri’de Nereden Ev Arsa Alınır?

Kayseri Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan, 14. büyük şehridir. İç Anadolu Bölgesi’nde ise Ankara ve Konya’dan sonra 3. büyük şehirdir. Sanayinin gelişmiş olduğu önemli şehirlerden biri olduğu için buraya yerleşim git gide artmaktadır. Bu nedenle Kayseri prim yapacak arsa nereden alınır? Merak edilen konulardandır.

Kayseri’de sanayi geliştikçe, fabrika ve organize sanayi bölgelerinin yakınlarına yerleşim başlamış, bazı bölgeler değerlenmiştir. Bu yazımızda Kayseri’de prim yapacak olan yerler açıklanarak, Kayseri’de yaşamayı düşünen kişi ve ailelere ışık tutacağız.

Kayseri’de Değerlenecek Arsalar

Kayseri’de ev almayı düşünen ya da Türkiye’nin herhangi bir yerinde iş arayıp yerleşecek olan kişilere Kayseri’de önerilecek birçok yer mevcuttur. Kayseri’de değerlenecek arsalar, yatırım yapmak isteyenler içinde önemli bir seçenek.

Kayseri’de nereden arsa alınır? Nereler değerlenecek? diye merak edenler için Kayseri’de son zamanlarda değerlenen bölgeler arasında, Şeker Mahallesi, Alpaslan Mahallesi, Kılıçaslan Mahallesi ve özellikle Talas Beldesi ve eski Kayseri’nin merkeze yakın bölgeleri gösterilmektedir.

Kayseri’de Nereden Arsa Alınır?

Kayseri bölgesine taşınmayı düşünen ya da arsa alıp yatırım yapmayı isteyen kişiler için Kayseri’de prim yapacak olan yerler mevcuttur. Günümüzde değerlenmiş olanların yanı sıra ilerleyen dönemde değerlenecek olan yerleri tercih etmek daha akılcı olabilir. Buralar çok fazla kimse tarafından bilinmediğinden seçeneğiniz daha fazla olabilir ve yakın zamanda değerleneceği için fiyatlar da çok yükselmeden satın almayı düşünebilirsiniz.

Peki Kayseri’de bu bölgeler nerededir? Kayseri’de nereden arsa alınır? Kayseri -Malatya Mimar Sinan yolu, Kayseri – Sivas yolu ve Gesi bölgesinin önümüzdeki yıllarda Kayseri’de değerlenecek arsalar arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Kayseri’de Prim Yapacak Yerler

 

Kayseri’de prim yapacak yerler düşünüldüğünde aslında daha önce de bahsedilen arsa almayı düşünebileceğiniz yerler aklımıza gelmelidir. Çünkü arsalar içinde tercihimizi ileride prim yapacak olan yerlerden tercih etmemiz gerektiğini iletmiştik. Bu bölgeler Kayseri – Malatya Mimar Sinan yolu, Kayseri – Sivas yolu ve Gesi bölgesidir.

Bu bölgelerde gün geçtikçe sanayi bölgeleri açıldığından yerleşim buraya kaymakta ve yatırımlar da bu bölgeye yapılmaya başlamıştır. Bu gün buradan arsa alan bir kişi, ilerleyen 5-10 yıl içinde arsasını karlı bir şekilde satışa çıkarabilir.

İlerleyen dönemde burada konut sahibi olacak kişi ise, Kayseri satılık daire ve Kayseri satılık arsa ilanları vererek geçimine bu yol ile de katkıda bulunabilir.

Kayseri’de Nereden Ev Alınır?

Kayseri’de nereden ev alınır? sorusuna cevap olarak öncelikle fast emlak ilanları üzerinden araştırma yapmanızda fayda vardır. Buradan hem arsa hem de ev ilanlarına kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra zaten bilindiği üzere Kayseri’de sanayinin geliştiği alanlara yakın bölgelerde ev ya da arsa alımı yapmak ekonomik anlamda çok avantajlı olur.

Kayseri satılık daire ilanlarına bakan kişiler için önerebileceğimiz yerler arasında, Kayseri Alpaslan Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Kılıçaslan Mahallesi ve Talas bölgesindeki merkeze yakın bölgeler bulunur. Kayseri emlak piyasası bu bölgeler ile gelişme göstermiştir.

Kayseri Emlak Piyasası

Ülkemizde son dönemde yaşanan kur artışları ve kur düzensizlikleri sebebi ile piyasanın gerilmesi emlaktan tarıma hemen her sektöre olumsuz etkide bulunmuştur. Bu nedenle ev fiyatlarında düşüş gözlemlense de, kredi çekmeyi düşünenler için banka faiz oranlarının artışı, toplu faiz oranının çok artmasına yani alıcı için yine çok yüksek fiyatların elden çıkmasına sebep vermektedir.

Bu nedenle birçok alıcı bu dönemin konut satın almak için uygun bir dönem olmadığını düşünerek alımlarını geciktiriyorlar. Durum böyle iken emlak piyasası da duruşa geçmiş durumdadır. Kayseri emlak piyasası da Türkiye’nin ekonomik durumundan etkilenerek düşüş tehlikesinde bulunmaktadır.

Kayseri emlak piyasası dahil olmak üzere, Türkiye’de yapım aşamasında olan birçok projenin yapımı uzamıştır. Bunun nedeni ise inşaat giderlerindeki artışlar olarak gösterilmektedir.

Kayseri Arsa Fiyatları

 

Kayseri arsa fiyatları bölge – bölge değişiklik göstermek ile birlikte metre kare bazında da fiyatlar değişiklik gösteriyor.

Gelişmekte olan ve yakın zamanda Kayseri’de prim yapacak yerler arasında olan Gesi bölgesinde fiyatlar düşükten yükseğe doğru şu şekildedir. Gesi bölgesinde arsa fiyatları 85.000 TL civarından başlayarak, metrekare genişliği ve merkeze yakınlığı göz önüne alınarak 1.000.000 TL’nin üzerine çıkmaktadır.

Kayseri arsa fiyatları için araştırma yapıldığında arsa alınabilecek önemli yerlerden biri olan Kayseri Kocasinan Mimar Sinan yolu üzerindeki arsa fiyatları 125.000 TL’den başlayarak arsanın genişliği ve durumu göz önünde bulundurulduğunda 500.000 TL’nin üzerine çıkmaktadır.

Kayseri Sivas yolu üzerindeki arsalar da yine ileride Kayseri’de prim yapacak yerlerarasında olduğundan buradaki fiyatlara baktığımızda 85.000 TL’den başlayarak, arsanın metrekaresi ve durumuna bağlı olarak 550.000 TL’nin üzerine çıktığı görülmektedir.

Kayseri Konut Fiyatları

 

Kayseri gayrimenkul araştırması yapıldığında, yine Kayseri’de prim yapacak yerlerarasında olan Gesi bölgesi fiyatlarına bakacak olur isek, Kayseri konut fiyatları bu bölgede 75.000 TL civarından başlayıp konutun yeri ve metrekaresine göre 1.000.000 TL’nin üzerine çıkmaktadır.

Kayseri’de günümüzde gelişmiş olup konut alınacak yerler arasında başta gelen Melikgazi Alpaslan mahallesinde konut fiyatları, 190.000 TL civarından başlayıp yine metrekare alanına ve konutun özelliklerine bağlı olarak 1.000.000 TL’nin üzerine çıkmaktadır.

Kayseri’de önemli bir kentleşmenin olduğu Melikgazi Gültepe mahallesinde de fiyatlar 100.000 TL’den başlayarak, metrekare genişliğine ve konutun olanaklarına bağlı olarak 800.000 TL’nin üzerine çıkmaktadır.

img

Fast Emlak

İlgili Mesajlar

Emlak ilanı Nasıl Olmalı

Emlak ilanı verirken dikkat etmemiz gereken konular vardır. Bunlar hakkında bilgi vermeye...

okumaya devam et
Fast Emlak
Yazar: Fast Emlak

Kayseri Merkez Satılık Daire Fiyatları

                    Kayseri Merkez Daire Fiyatları Bu yazımızda Kayseri şehir...

okumaya devam et
Fast Emlak
Yazar: Fast Emlak

Konut Satışları Geriledi – İllere Göre Son Veriler

Konut Satışları Ocak Ayında Geriledi Türkiye'de ocak ocağı yetmiş iki bin 937 konut...

okumaya devam et
Fast Emlak
Yazar: Fast Emlak

Tartışmaya Katıl